Förtroendeposter

De Gröna har fyra representanter i Helsingfors stadsstyrelsen. Representanterna har personliga suppleanter. Stadsfullmäktiges ordförande Minerva Krohn och de Grönas biträdande stadsdirektör Pekka Sauri deltar i stadstyrelsegruppens möten.

Verksamhetsledaren Outi Silfverberg fungerar som gruppens sekreterare outi.silfverberg(at)degrona.fi

Den Gröna stadsstyrelsegruppen

Tuuli Kousa, gruppens ordförande tel. 050 543 7374 e-post tuuli.kousa[ät]vihreat.fi henkilökohtainen varajäsen Jasmin Hamid puh. 044 090 9012 s-posti jasmin.hamid(ät)vihreat.fi


Emma Kari, kaupunginhallituksen II varapuheenjohtaja puh. 044 300 6801 s-posti emma.kari[ät]vihreat.fi henkilökohtainen varajäsen Tuomas Rantanen puh. 040 507 7165 s-posti tuomas.rantanen[ät]voima.fi


Hannu Oskala puh. 044 530 4712 s-posti hannu.oskala(ät)vihreat.fi henkilökohtainen varajäsen Jussi Chydenius puh. 050 592 6286 s-posti jussi.chydenius(ät)nic.fi


Erkki Perälä puh. 040 572 1930 s-posti erkki.perala[ät]vihreat.fi henkilökohtainen varajäsen Otso Kivekäs puh. 044 333 6338 s-posti otso.kivekas[ät]iki.fi


Vihreä apulaiskaupunginjohtaja

Pekka Sauri puh. 050 0433 464 pekka.sauri[ät]kolumbus.fi Helsingin kaupunginhallituksen sivut

Close Comments